Naduvanie v 1. trimestri

ollliv
23. aug 2023

Ahojte, som prvorodicka v prvom trimetri 🙂 posledný mesiac sa trápim s nadúvanim. Snažím sa jest potraviny, z ktorých bežné nebaduva, ale aj tak mam stále nafúknuté brucho. Je to veľmi nepríjemné a občas aj bolestivé. Už ani rana niesu bohvie co, zo začiatku som tento pocit mala až večer, teraz to pretrváva takmer celý deň keď sa niečoho najem. Skúšala som rôzne čaje, lieky ale pocit nafuknutia sa bud vytratí na chvíľu, alebo vôbec. Začínam mať pocit, ze ma nafukne už len keď si dám trosku vody. Prosím poraďte mi niečo? Alebo to takto bude až do pôrodu?

tanyan
23. aug 2023

Espumisan si neskúšala?
Hylak bol dobrý na tehotenskú zápchu, ale ten má už málokto doma.

anavixy
23. aug 2023

Nemusi to take byt do porodu, nafukovanie je sposobene hlavne hormonmi (progesteronom) a spomalenou peristaltikou a typicke je pre 1. trimester. Moze sa stat ze budes nafuknuta aj dalej, ale malo by sa to aspon zmiernit. Skus kvapky s obsahom simethiconu, probiotika, vhodnu dietu (tj nie bublinkove napoje, potraviny ktore nafukuju, mastne vyprazane), viac vlakniny…

19misiatko93
23. aug 2023

@ollliv ja som si na to kúpila espumisan a každý deň som pila feniklovy čaj pomohlo trochu😊

ollliv
autor
23. aug 2023

@tanyan espumisan užívam, odporučila mi ho aj doktorka... ale nemám pocit, ze by mi pomáhal. Skúsim teda ešte hylak. Ďakujem za radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre