Ako si pomôcť pri vaginálnej mykóze?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

trápi ma vaginálna mykóza a moja lekárka mi odporučila Clotrimazol Al 100.

Dnes beriem poslednú zo šiestich tabletiek, ale stále sa necítim v pohode. Trápi ma svrbenie, začervenanie a pálenie pri močení.

Akú podpornú liečbu mi odporúčate?

Lekárka má momentálne 2 týždne dovolenku, takže tam sa nedostanem. Pred začiatkom mykózy som sa necítila komfortne a tak som si zakúpila probiotiká Gyntima probiotica a po nich sa nič nezlepšilo. Teraz po Clotrimazole je to lepšie, ale stále nie ono.

Aký krém by bol vhodný na podráždené vonkajšie okolie?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné by bolo odobrať kultiváciu, pretože môže ísť o zmiešanú infekciu (bakteriálna+mykotická). Liečbu následne nastaviť podľa výsledkov kultivácie.

Skúste Gynexid penu na intímnu hygienu. Okrem toho, že pomáha s liečbou, tak má aj chladivý účinok. Takže sa Vám výrazne uľaví. Súčasne by som doporučila vaginálne probiotiká Gynimun intim protect po dobu 10 dní.

Ak by sa Vám nepolepšilo, určite Vášho gynekológa niekto zastupuje.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník