Ako správne na hygienu cez šestonedelie?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

chcem sa informovať o hygiene. O chvíľu mi končí šestonedelie a používam mydlo len na vonkajšie umývanie. Neviem akú hygienu môžem použiť, či aj vnútro nejak umyť, predsa len pôjdem na kontrolu doktorke. Bola som zašívaná, tak mám stres sa tam chytať, bolo to dosť zlé, skúšam prúd vody ale už menej špiním.

Ako môžem správne vykonávať hygienu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

žiadne špeciálne výplachy nie sú nutné. Poumývajte sa ako obvykle. Do skončenia šestonedelia by ste mali prestať aj špiniť. Šitie by už tiež malo byť 100% zahojené.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník