Ako správne vysadiť Duphaston v 17. týždni?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

od 7. týždňa beriem Duphaston kvôli krvácaniu v cca 11. týždni. Doktor mi povedal, že ho mám vysadiť. Vysadila som ho zo dňa na deň a do 3 dní som začala špiniť. Išla som na pohotovosť a dali mi zase Duphaston a našli mi hematóm.

Teraz som v 17. týždni a doktor mi kázal už vysadiť Duphaston. Vraj hematóm tam už nevidí, že je tam placenta.

Mám vysadiť Duphaston postupne alebo naraz?

Bojím sa, že začnem krvácať.

A každé ráno mám taký slabo hnedý výtok.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite postupne vysádzať. Pokiaľ ho užívate 3x denne, tak napríklad 3 dni vynechať obedňajšiu dávku (1-0-1), potom ďalšie 3 dni rannú (0-0-1) a nakoniec večernú.

Keďže ale ráno špiníte, pouvažovala by som nad jeho vysadením, alebo by som teda zvážila nasadenie progestrónu do pošvy aspoň večer. Informujte svojho gynekológa o rannom špinení a riaďte sa jeho odporúčaniami.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník