Ako zistím, či mám krvné zrazeniny?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Spomínali ste, že krvácanie v koagulách nie je v poriadku.

Ide vlastne o krvné zrazeniny?

Včera som v toalete videla kusy krvných zrazenín, avšak neboli extra veľké. Môžem to prirovnať ku krvácaniu po pôrode.

Taktiež som sa teraz dočitala, že by som Mirenu nemala mať zavedenú, ak mám sexuálne prenosnée choroby. Prvykrát som dostala genitálny herpes 3 týždne pred zavedením Mireny.

Mám si dať kvôli herpesu odstrániť teliesko?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre genitálny herpes si teliesko odstraňovať nemusíte.

Čo sa týka krvácania, doporučujem vyhľadať ambulantného gynekológa po skončení krvácania. Skontroluje sa poloha telieska.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník