Je v poriadku krvácanie, keď mám zavedené teliesko Mirena?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

10 týždňov po pôrode mi bola aplikovaná Mirena. Teraz sú to 2 týždne, čo ju mám. Prvý týždeň bez komplikácií. Presne po tyždni som začala krvácať. Zo začiatku to bola tmavá krv, potom svetlá ako menzes. Momentálne sa intenzita krvácania zhoršila. Už druhý deň krvácam zvláštne a veľa. V noci mi to vložka nevydrží a cez deň musím meniť aj 5x. Tieto 2 dni aj cítim, že zo mňa vyteká krv. Zakašlem a vytečie. A aj po použití toalety vidím tmavšie flaky krvi. Nemám žiadne menštruačné bolesti a ani bolesti brucha.

Je takéto krvácanie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

vložka menená 5x za deň je ešte primeraný interval.

Odsledujte si krvácanie. Pokiaľ by ste krvácali silnou intenzitou dlhšie ako 10 dní, prípadne by bolo krvácanie až neprimerane silné - v koagulách, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Rovnako doporučujem (v prípade, že sa krvácanie prirodzene zmierňovalo až ustálo) absolvovať kontrolný ultrazvuk u gynekológa, či je teliesko na správnom mieste a nepovypadlo.

Nepravidelné krvácanie, iné ako ste boli zvyknutá sa môže vyskytnúť prvé 3 mesiace po zavedení. Postupne sa cyklus ustáli a krvácanie bude minimálne až sa môže stať, že žiadne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník