Akú metódu selekcie spermií zvoliť?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

akurát stimulujem v prvom IVF cykle. Dôvod nižšie AMH, mužov horší spermiogram. A už dva roky sa nám nedarí otehotnieť. Podstúpili sme aj dve IUI, ale neúspešne. Momentálne riešime, akú metódu selekcie spermií zvoliť. A síce, muž má veľký počet spermií, vždy aspoň 100 mil., a aj objem ale morfológia vždy 1 %, celkový pohyb vždy menej ako 40 %, progresívny pohyb raz 23 %, raz 28 % (nikdy nie viac ako 32 %) a koncentrácia spermií raz 13 mil/ml, raz 18 mil/ml raz 17 mil/ml…

Ak správne chápem, tak PICSI by bolo v tomto prípade asi časovo náročné, ak je počet spermií tak veľký?

Čo ale v prípade MACS alebo iných možností separácie spermií?

Mám totižto málo folikulov a chcela by som maximalizovať kvalitu spermií, aby sa nám podarili aspoň 1 - 2 embryá. Iné metódy máme zvolené zatiaľ ICSI, PK a inkubátor.

Vďaka Vám.

Dobrý deň,

veľmi rada by som Vám poradila, ale túto otázku smerujte na lekára v CAR.

Ide o vysokošpecializované postupy realizované v CAR.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník