Aký je Váš názor na očkovanie treťou dávkou počas tehotenstva?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

som v 24. týždni a v marci som dostala 2 vakcínu. Prišla mi sms o možnosti dať sa zaočkovať treťou dávkou. Užívam 3x denne magnézium.

Aký je Váš názor na očkovanie treťou dávkou počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie proti Covid-19 patrí v tehotenstve medzi doporučené. Aj treťou dávkou, pokiaľ ubehlo od druhej dávky 6 mesiacov. Okrem seba chránite aj svoje dieťatko po pôrode, ktorému sa cez placentu dostanú vytvorené protilátky.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník