Bola by rejuvenizácia pre mňa vhodná?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. Mám 27 rokov, ešte som nerodila, no premýšľam nad rejuvenizáciou pošvy. Už dlhšie som si všimla, že si sex nedokážem užiť, pretože partnera poriadne necítim. Nie je to len s jedným, sledujem to už dlhšie a bolo to pri každom, či už bol väčší, menší. Počas pohlavného styku som vždy strašne vlhká a čítala som, že rejuvenizácia je pre ženy, ktoré sú skôr suché.

Myslíte, že je rejuvenizácia vhodná aj pre mňa?

Nebudem po nej ešte viac vlhká?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

rejuvenizácia sa primárne používa v prípadoch poklesu elasticity vaginálnej steny po pôrode či starnutí (so sprievodnou suchosťou) na spevnenie pošvových stien. Pomocou špeciálneho typu lasera sa oblasť jemne prehrieva, čo vedie k remodelácii kolagénu. Vo výsledku by malo dôsť k zvýšeniu pevnosti, pružnosti a vlhkosti pošvy.

Preto si myslím, že nie ste vhodným adeptom na tento druh liečby. Keďže ale nemám skúsenosti s týmto druhom liečby, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Vyhľadaje ambulanciu/kliniku, kde sa s danou liečbou zaoberajú a vedia Vám poskytnúť presnejšie informácie.

Problémom bude najskôr nadmerná vlhkosť pošvy pri styku. Liečba takéhoto problému je veľmi obtiažna. Skôr by som doporučila zmenu polôh pri styku, pri ktorých by došlo primárne k dráždeniu klitorisu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník