Bolesť podbruška a krvavý výtok - čo to môže byť?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

od minulého štvrtka po pohlavnom styku ktorý som hneď stopla pre bolesť v podbrušku sa mi objavil krvavý výtok, svetlá čerstvá krv. Väčšinou po močení. Pridali sa k tomu aj bolesti v podbrušku, ktoré sa stupňovali pri každom pohybe hlavne pri chôdzi, sadaní si atď. V nedeľu som to už nevedela vydržať tak som v pondelok navštívila svojho gynekológa. Vyšetrenie bolo extrémne bolestivé ale povedal mi, že tam žiadnu drámu nevidí a pre istotu mi predpísal atb Xorimax a tablety Clotrimazol. Ale bolesti stále neustupujú a krvavý výtok pretrváva. Pri močení alebo stolici ma bolí celé podbruško, je to taká zvláštna bolesť, akoby som tam mala tupé ihly.

Viete mi, prosím, poradiť alebo povedať čo by to mohlo byť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nález som nevidela, ale pravdepodobne pôjde o zápal - parametritídu/metritídu. Je chvíľu potrebné počkať či antibiotiká zaúčinkujú a ak sa neuľaví, odobrať stery a nasadiť niečo silnejšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník