Bolo ešte skoro na to vidieť plod?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

MS som mala 23. 9., test mi vyšiel pozitívny 16. 10. Dnes som bola na sone, gestačný vak má veľkosť 0,76 cm ale plod nebolo vidieť.

Myslíte si, že bolo ešte skoro aby bolo vidieť plod?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete, ste mali tehotenský test pomerne skoro pozitívny a teda v období, kedy ešte menzes ani nemeškal.

Ak dobre počítam, aktuálne by ste mali byť približne v 6gt. tehotenstva. Veľkosť gestačného vaku sa pomerne rýchlo mení zo dňa na deň v skorom štádiu tehotenstva. Presné mm z hlavy nepoznám. V gestačnom týždni 6+ by už mal byť vidieť žĺtkový vak a aj plod. Akcia srdca ešte nemusí byť vidieť.

Vhodné bude zopakovať ultrazvuk s odstupom 1-2 týždňov.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník