Plod nie je vôbec vidieť

visnacka
27. jún 2017

Zdravím žienky, poslednú menštruáciu som mala 26.4.2017 v máji mi neprišla a vyšiel mi tehotenský test. Dnes som bola po prvý krát u gynekologičky pretoše povedala že skôr by nič nebolo vidieť, tak som dnes bola podla PM som v 9.týždni , prišla som sestrička mi vypísala tehotenskú knižku, šla som na vyšetrenie k doktorke, podľa sona som v 5.tyždni? Čo to znamená mi prebesklo hlavou ?. Na sone nebolo vôbec vidieť plod. Bojím sa, mám prísť znova o týždeň, a povedala ak by som krvácala pripadne špinila aby som šla na pohotovosť. Nič naviac mi nepovedala, a ani svoju tehotenskú knižku som nedostala... mate niektorá podobnú skúsenosť ?

hapipa
27. jún 2017

Fú s tým som sa veru ešte nestretla no netreba zúfať a treba myslieť tým smerom, že všetko bude dobré a nijak inak. Ono tie začiatky je ťažko určiť nejaký presný dátum, od ktorého by si mohla byť tehu. Ešte si treba asi počkať

nivea777
27. jún 2017

@visnacka no je to dosť vely rozdiel medzi PM a sonom.nemohla si otehotniet az o mesiac neskor?kedy si mala prvy pozitivny test?

anjelikdianka
27. jún 2017

JA som podla MS bola v 12tt ked som isla na usg ale ja som zacala spint.Babatko zodpovedal 8+6tt a nebolo vidiet srdiecko co pred tym ked som pola v 8tt na potvreni tehotenstav este krasne bilo.Potom babatko prestalo vivijat a ja som mala zamlknuti potrat.druhy den som isla na kyret.Ale dufam ze to utebe nebude to iste.Drzim palce.

zlaticko118
27. jún 2017

Jedno dieta uz mate tak by ste to mohli vediet. Ale k veci.
Dieta ste pocali neskor ako v case PM (posunuta ovulacia?) ratanie od PM je podla mna hlupost lebo vo vacsine pripadov to nesedi, pri prvej dcere mi v systeme upravovali PM (realne som ju mala povedzme 21 a oni mi ju posunuli na 31 aby sedelo s velkostou plodu)
A teh. Knizka sa nedaca pri prvej navsteve gynekológa ale po odberoch krvi, koncom prveho trimestra....

visnacka
autor
27. jún 2017

@zlaticko118 no veď toto, mala som aj dávnejšie sono a sedelo to podla PM a teraz to nesedí. A knižku ako píšem mi vypisovala sestrička som jej diktovala udaje, po sone mi ju radšej ani nedali. Mám prísť o týždeň... tak neviem.
@nivea777 test som mala pozitývny niekedy v strede mesiaca máj. Ešte pred menštruáciou ktorá mi neprišla už v máji.

zlaticko118
27. jún 2017

@visnacka: no mne takto skoro nedavali tehotensku knizku ani pri prvej ani teraz. Az buduci tyzden ju dostanem (11tt).
Tak o tyzden uvidite ved to nie je az tak daleko. Len teda dufat ze nezacnete krvacat.

lennulik1
27. jún 2017

@visnacka mohla si mat posunutu ovulaciu. Nekojis nahodou este? Ja ked som cakala druheho syna, tak som sla k lekarovi, podla PM som mala byt tusim v 7tt a na utz nebolo este vidno srdiecko a vyzeralo to na nejaky 5tt. Prisla som o 2 tyzdne,srdiecko uz bilo. A celu dobu mi ultrazvuk vychadzal s 2 tyzdnovym oneskorenim. Babatko sa vyvijalo normalne a po porode mi to len vysvetlili,ze kedze som prveho kojila a pocas toho otehotnela, ovulacia bola o 2 tyzdne neskor, ale ten 14.den, co sa zvycajne pocita. Drzim palce, nexh Ti to dobre dopadne

lennulik1
27. jún 2017

@visnacka a este jedna vec, aj mne lekar vypisoval tehotenske knizky skor ako v tom 12 tt. Tiez uz pri prvom sone sestricka vypisala, ale kedze tam nol ten 2 tyzdnovy posun, tak mi je len zalozili do karty a dali ked videli uz srdiecko

mimiqa
27. jún 2017

@visnacka ahoj ...tak ja som tiez podla kekarky bola uz v 7..ale podla mna este len 5..preto nebolo nic vidno...no zacala som krvacat..teda len trosku pitom tyzden nic a zas a prisla som o to...samovolny potrat...verim ze tebe sa to nestane...mysli pozitivne...tie vypocty su vzdy vselijake....mam uz dcerku a tam tiez mi nesedelo podla nich dva tyzdne....neplas sa.....

visnacka
autor
27. jún 2017

@lennulik1 nie nekojím, len sa bojím. Snáď to do buduceho týždňa zvládnem bez stresu

visnacka
autor
27. jún 2017

Stále ma pobolíva podbruško ako na menštruáciu. 😖

mimiqa
27. jún 2017

@visnacka okamzite na pohotovost....zoberu ti krv...pozru ta...poznam to. .vsetko sa da zo zaciatku zachranit....

deny3
27. jún 2017

nechcem byť pesimista, ale dobre to nevyzerá, toto nie je posun 1 - 2 týždne, ale mesiac. Nezobrala ti krv? ak by zobrala dnes, o dva dni zase, tak by vedela, či rastie hcg. Ja som bola tiež až v 9tt na sono, nech je vidieť už aj srdiečko, no nebolo, nebola žiadna akcia, dr. zobrala krv, to bolo v piatok, v pondelok som mala prísť na kontrolný odber. A v sobotu som začala špiniť, hcg už klesalo, takže kyret. Ja by som sa na tvojom mieste týždeň nestresovala, skús ísť zajtra na krv a v piatok zase,nech vieš na čom si. Zbytočne sa takto týrať.

visnacka
autor
27. jún 2017

@deny3 lenže u gynekologičky mi krv nezobrali, a tam musím prísť len na obednávku, takže buduci týždeň a to je celé čo mi povedala, ešte ak by som začala krvácať že mám ísť na pohotovosť ale to viem aj sama že keby špiním alebo niečo že mám ísť na pohotovosť

nivea777
27. jún 2017

@visnacka no ak si mala pozitívny test uz v maji tak tiez nechcem byt pesimista ale myslim si,ze ide o potrat..keby si mala poslednu MS 26.4 a otehotnela by si neskor tak by mohlo ist o posunutu ovu ale takto kedsi ootehotnela v maji a v maji si mala pozitívny test,tak pravdepodobne ide o potrat..ale o týždeň uvidíš

tiumen
27. jún 2017

Nechcem dávať zbytočne nádeje, ale keď bolo 1.sono ok a teraz nie 😵 mám pocit že to je anembryomola - tj plodový vak je ale nič v ňom..

visnacka
autor
27. jún 2017

@nivea777 s tým začínam asi počítať, lebo mi vôbec nieje dobre keď som bola prvý krát tehotná takto to vôbec neprebiehalo... veď to že mám čakať, ja sa zbláznim s toho 😢

visnacka
autor
27. jún 2017

@tiumen to dnes hovorila doktorka presne toto že tam je vak ale nič v ňom.

deny3
27. jún 2017

@visnacka škoda, len to zbytočne naťahuje, pretože ak nezačneš špiniť do najbližšej kontroly, tak o týždeň zase skonštatuje to, čo dnes, prázdny vačok. Aby ti urobili kyret, aj tak musia brať krv, a min. dvakrát, tak skús čo ti navrhla mimiqa, pohotovosť, povedz, že si tehotná, ale máš veľké bolesti v podbrušku.

visnacka
autor
27. jún 2017

@deny3 bojim sa si to uznať že sa niečo deje, ale asi mi nič iné neostáva 😢 skočím si na pohotovosť...

tiumen
27. jún 2017

@visnacka najlepšie by si mala keby to "odíde" samé ako by mali robiť kyret.. keď pôjdeš na pohotovosť buď ťa pošlú domov a nech prídeš keď sa bude niečo diať.. alebo si ťa tam nechajú budú pár dní sledovať a potom vyčistia.. keď sa od prvého sona za takmer mesiac nič nezmenilo tak to veru dobré nie je 😔 tiež nám takto zopár októbroviek odišlo zo skupiny kvôli anembryomole..

stankadu
28. jún 2017

ahoj ja som bola takto ked som zostala tehotná s mladšou dcérou. Podla sona bola pozadu asi 3 týždne. Doktor čakal ako sa bábo vyvinie. A poviem ti, bolo to ťažké čakanie, lebo sme nevedeli či bude bábo alebo to vzdá. Tehotenskú knižku som dostala až v 3. mesiaci tehu. Malá zabojovala a svoj vývoj dobehla. A dnes má 9 rokov a je velmi živá 🙂

mimiqa
28. jún 2017

@visnacka ahhoojj ako si dopadla?? Sla si na tu pohotovost???

dai
28. jún 2017

@visnacka ahoj... ja som na tom podobne ako ty - teda posledna ms 19.4 - a teda ja mam poriadne dlhy cyklus... fakt ale je ze minuly tyzden uz bolo vidiet plod aj srdiecko , detto som uz bola na odberoch, knizku ak bude vsetko ok dostanem az buduci tyzden po sone...
osobne si nemyslim ze teraz je na mieste nejako stresovat...moj lekar vzdy tvrdi ze treba cakat tie prve 3 mesiace - ak ma babatko odist je dobre ho nechat odist kedze vacsinou to je preto lebo nie je ok ( jeden MA mam za sebou asi v 9tt - plod sa tiez prestal vyvijat☹ )
v kazdom pripade ak mas tehotenske nevolnosti tak je to dobry znak - tie obycajne sposobuju tehotenske hormony... ja som vlastne na ten moj MA prisla este predtym ako som zacala mat krce a krvacat prave tak ze mi prestalo byt zle☹

drz sa, prajem vela trpezlivosti a verim ze to bude len oneskorena ovulacia ....

visnacka
autor
28. jún 2017

@mimiqa nebola som na pohotovosti, mám sestru zdravotnú sestričku, povedala mi že nič neurobia pokial sa nic nedeje akože špinenie alebo krvacanie, že mi neostáva nič iné ako čakať. Dnes je mi už lepšie o niečo včera ma veľmi bolelo brucho ako na menštruáciu dnes to je lepšie. Počkám vo štvrtok buduceho týždňa mam isť k svojej doktorke, ak sa nebude nič diať vydržím.
@stankadu kiež by to bol aj môj prípad, uvidíme určite vás budem kontaktovať buduci týždeň ako som dopadla

mimiqa
28. jún 2017

@visnacka drzkaj sa..bo mne to tak zacalo len jemne krce cez vikend a v pondelok v robote zase krce a o par dni krvacanie...lahni si na chrbat pokrcit nohy...vyloz si ich na vankus na perinu nech ich mas vyssie a len lez...oddychuj....

visnacka
autor
6. júl 2017

Tak žienky, som po výškrabe, dnes som mala ísť ku gynekologičke a ráno som začala krvácať tak som jej volala a povedala nech idem rovno do nemocnice tak som tu, už mám po všetko ma bolí. Môj plod sa prestal vyvíjať v 5 týždni tak a bola som už v 11 týždni. Nuž je to preč. Už sa len dať dokopy.

dai
6. júl 2017

@visnacka ☹ je mi to luto... ja som presne takto potratila pred 2mi rokmi - v 11tt na vyskrabe, plod sa prestal vyvijat v 7mom tt☹
Drzim palce aby si bola co najskor v poriadku...

dominikkaaa
6. júl 2017

@visnacka Je mi to velmi luto ☹, prajem skore zotavenie fyzicke ale hlavne psychicke. Prezila som to dvakrat a viem si predstavit tvoje pocity.

visnacka
autor
6. júl 2017

Ďakujem žienky ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre