Bude diastáza po šestonedelí v poriadku?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

počas tretej sekcie sa mi pôrodník snažil dať poriadku aj brušnú diastázu. Teraz sú 3 týždne po operácií a stále cítim bolesť v okolí pupka a nad jazvou, kde mi to občas aj trochu opúcha. Je to len mierne a väčšinou po nejakej námahe. Je to bolestivé na dotyk.

Ako dlho sa to hojí?

Bude to po šestonedelí v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesti sú ešte prirodzené. Ubehlo zatiaľ málo času a jazva sa potrebuje poriadne zahojiť.

Dajte tomu čas, šetrite sa. Iba čas ukáže nakoľko sa Vám dá diastáza do poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník