Bude moje dieťa životaschopné?

Zodpovedané
20. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nálezu u MUDr. Grochala - Lineárny upon av chlopni a kratšie stehenné a ramenné kosti. Moja gynekologička ma plaší, či bude plod životaschopná. Dala som si urobiť Trisomy complet. Výsledok prišiel, že Trisomy neinformatívny výsledok - nízka fetálna frakcia. Opakovať o 14 dní.
Stále ma posielajú na amniocentézu, ale tam nechcem ísť. Bojím sa, že sa niečo stane pri tom zákroku.

Je ten nález taký, že môže byť života neschopné dieťa?

Ide o veľké postihnutie?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ sa Vám k nálezu neviem bližšie vyjadriť. Riadila by som sa doporučeniami MUDr. Grochala - je to skvelý odborník.

Neviem, v ktorom týždni tehotenstva ste, ale pokiaľ doporučujú amniocentézu, zvážila by som ju čím skôr, aby stihli prísť výsledky. Každý sa jej prirodzene snaží vyhnúť, ale pokiaľ je v indikovaných prípadoch nevyhnutná, neváhala by som. Prípadné prerušenie tehotenstva je možné do 24. týždňa tehotenstva.

Veľmi Vám držím palce a želám veľa síl!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník