Trisomy test

sandra1400
12. jún 2021

Dobrý deň,
Dala som si spraviť trisomy test (350€). Pri prvom pokuse som mala nízku koncentráciu DNA plodu v krvi. Tak odber krvi sa opakoval a na druhý pokus vyšla ešte nižšia koncentrácia DNA plodu v krvi.
Môj gynekológ mi robil klasický screening a vyšla trizómia 18 (1z 19). O pár dní idem na amniocentézu.. Tak ešte by som chcela veriť že všetko bude v poriadku.
Prosím vás stalo sa niekomu niečo podobné?
Napr tá nižšia koncentrácia plodu v krvi? Nastal nejaký problém?
Za odpovede ďakujem. Pekný deň prajem.

roztlieskavacka
12. jún 2021

Koľko mas rokov ?

nelca0510
12. jún 2021

@sandra1400 fuha, o tom som ešte nepočula, ale veľmi držím palce

dejna_
12. jún 2021

@sandra1400 https://www.sanatoriumkoch.sk/skrining

Tu ontom.celkom dobre píšu môže to spôsobiť že ste v nižšom týždni, alebo to býva skreslené po transfúzii..ale osobne som nepočula o Tom ešte ..tak som trochu googlila

sandra1400
autor
12. jún 2021
petamich
12. jún 2021

@dejna_ dvakrat mi nevysiel tento test resp. vysiel neinformativny vysledok, sam Medirex to ma uvedene v podmienkach ziadosti o trisomy test na druhej strane, ze v x% pripadoch sa to stane - takze my sme boli jednym z x% pripadov ani prvy odber ani opakovany nevysiel a okrem toho co pisu u Kocha to sposobuje castokrat liecba LWH (ja si picham fraxiparine, takze to asi bolo tym 🤷‍♀️)

petamich
12. jún 2021

@sandra1400 autorka a teda ano - ako som pisala vyssie nam ani opakovany odber nevysiel - v nasom pripade ale triple testy vysli negativne a tiez morfologicke sono neindikovalo ziadny problem, takze lekar nevidel dovod na to, aby sme to dalej riesili napr. cestou amnio
a aka pravdepodobnost ti vysla z triple? 1:19 pochopila som to spravne? ak ano - tak je to stale pravdepodobnost - mozes a nemusis byt ta jedna z 19 - cize amnio to stale moze vyvratit - drzim paste 🤞🏻🤞🏻

sandra1400
autor
15. jún 2021

@petamich ja beriem tiež ale clexane... Mam trombofiliu.. Čítala som aj o tom skresleni výsledkov...
Tak ale idem na amnio...
Musim len veriť že to dobre dopadne

petamich
15. jún 2021

@sandra1400 velmi drzim paste! 🤞🏻🤞🏻

dejna_
15. jún 2021

@sandra1400 držím palce bude to v poriadku 🙏

elenita
15. jún 2021

@sandra1400 ahoj, a kedy mas termin amnio?

sandra1400
autor
16. jún 2021

@elenita piatok

elenita
16. jún 2021

@sandra1400 drzim Ti velmi palce 🤞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre