Bude problém pri cisárskom s trombózou a pľúcnou embóliou kvôli tomu, že som si nepichala Clexane a mám potvrdenú mutáciu?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

pri 1. tehotenstve po IVF mi bola zistená mutácia PAI 4g/4g homozygot. Rodila som spontánne. Celý čas až do konca šestonedelia som si pichala Clexane. Teraz som druhýkrát tehotná. Som v 36. týždni a tentokrát netrebalo pichať Clexan. D-dimér mám v norme.

Čaká ma cisárský rez.

Nebude problém pri cisárskom s trombózou alebo pľúcnou embóliou kvôli tomu, že som si nepichala Clexane a mám potvrdenú mutáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nebolo nutné užívať antikoagulačnú liečbu počas tehotenstva, tak by to malo byť v poriadku. Dokonca sa preventívne peripartálne a aj po sekcii pichá antikoagulačná liečba. Neobávajte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník