MTHFR mutácia krvi v 13tt

verona1989
20. aug 2019

Ahojte. Chcela by som poradit. Mam A-ckovu mutaciu krvi homozygot. Picham preventivne clexan ale neboli mi zistené ziadne trombofilie. Od dnes mi dala hematologicka clexan pichať kazdy druhy den lebo ze krv mam peknu. Pichate aj vy niektore len kazdy druhy den a co mate len mutacie krvy?

katty2012
20. aug 2019

skus si pozriet stranku porodnice.cz, tam lekar na forum (hlavne mudr koucky) vysvetluje opakovane ako clexan alebo fraxik pomahaju donosit dieta. pise tam vsetko na tuto temu, precitala som cele forum....doporucuje pichat kazdy den pri kazdej mutacii, pretoze maju vysledky. vedecky to nevedia zdovodnit, pretoze robit testy na tehotnych nie je mozne, tak lekari vychadzaju len z praxe, ale mnohi z nich to podcenuju aj napriek jasnym vysledkom

lenka188
20. aug 2019

@verona1989 ja mam MTHFR a este 2 mutacie k tomu, ale picham Clexane kazdy den. Nepocula som o tom, ze by sa niekedy pichal kazdy druhy den. A krv som mala pri prvej dcere v poriadku a tiez som mala injekcie kazdy den. Teraz ju mam horsiu, ale riesila to iba zvysenim davky.

ester177
20. aug 2019

Presne tak. Nepodcenuj to. Mne nik nepredpisal injekcie na riedenie, a 2x som potratila. Tak som brala nattokinazu 6xdenne na riedenie a mam krasneho chlapceka. Pekne pichaj kazdy den

ester177
20. aug 2019
ester177
20. aug 2019

@verona1989 tiez mam MTHFR A1298C

verona1989
autor
21. aug 2019

No neviem co teraz robit. Lebo hovorila ze krv mam dobru. Uvidim kolko injekcii mi predpisala lebo som.nebola vybrat este recept a dalsiu konteolu mam 23.9. Ked si dam.u gynekologicky este predpisat

ester177
21. aug 2019

@verona1989 inak nattokinazu tiez odporucam, brani tvorbe zrazenin aj mikrozrazenin, zlepsuje cirkulaciu krvi, nic tym nepokazis. Riedi krv len mierne, neda sa nou predavkovat, a tym, ze predchadza tvorbe zrazenin, tak znizuje riziko potratu (slaba cirkulacia a slabe prekrvenie drobnych cievok zarodku moze sposobit jeho odumretie) mne sa to dialo opakovane, pozitivne testy a potom prisla menstruacia po 2 tyzdnoch, cize mikropotraty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre