Bude sa plod vyvíjať správne na ľavej strane pri dvojitej maternici?

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň,

chcela som sa opýtať na váš názor k dvojitej maternici a tehotenstva. Som v 9. tt, mám dve dutiny maternice, krčok iba jeden. Plod je v ľavej strane, no veľa som čítala, že plod v ľavej strane sa nevyvíja ako treba a časom odumrie, že je skôr vhodná pravá strana.

Je to pravda?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ja by som to tak jednoznačne nelateralizovala. Záleží od konkrétneho nálezu maternice.

Samozrejme, tehotenstvo je považované za rizikové. Možnosť spontánneho potratu či predčasného pôrodu je vyššia ako pri maternici s jednou dutinou.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník