Budem môcť v budúcnosti otehotnieť, keď som podstúpila kyretáž?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

mám 28 rokov a v júli 2022 som podstúpila kyretáž. Nemala som žiadne komplikácie, po zákroku som bola hneď aj na kontrole u gynekológa. Tento rok som absolvovala preventívnu prehliadku. Po zákroku mi pichli protilátky, nakoľko som Rh negatív. Bolo to prvé tehotenstvo.

Budem môcť mať dieťa?

Sú moje obavy opodstatnené?

Mám si dať vyšetriť AMH?

Žiaľ, o partnera som prišla. Preto v najbližšiu dobu dieťatko neplánujem. Bojím sa, či bude mať kyretáž vplyv na plodnosť v neskoršom veku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte mať obavy. Šetrne vykonaná kyretáž nemá vplyv na ďalšie tehotenstvo a s hodnotami AMH absolútne nesúvisí Podaný anti-D globulín zase chráni Vaše budúce dieťatko pred rozvojom tzv. hemolytickej choroby novorodenca.

Jedine, že máte 35 rokov a viac, nemáte partnera a uvažujete nad odberom vajíčok a ich uskladnení do budúcna.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník