Budú mi vyvolávať pôrod, alebo je možná sekcia, ak mám prezretú placentu v 36 tt?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, chcela by som sa informovať ohľadom prezretej placenty. 8. 7. na bežnej poradni u mojej gyn. mi bolo povedané, že bábätko zaostáva v raste takmer o 2 týždne. Vraj sú hraničné prietoky (RI 70) a vyzretosť placenty II. Poslala ma do nemocnice skontrolovať prietoky 13. 7. Záverom bola abnorma prietokov, škvrny na placente a bábätko zodpovedalo 34+5. Bol privolaný primár oddelenia a povedali mi, aby som v pondelok prišla na príjem a už aj zbalená.

Je možný v tomto prípade cisársky rez alebo mi budú pôrod vyvolávať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem aké sú zvyklosti pracoviska. Podľa môjho názoru si Vás hospitalizujú, budú sledovať prietoky, CTG záznamy až kým to pôjde, aby malo bábätko čo najvyššiu pôrodnú hmotnosť a bolo čo najzrelšie. Ak sa im niečo nebude pozdávať a bude ešte čas pôrod plánovať, skúsia to spontánne. Ak by išlo o náhlu veľkú patológiu, ukončia pôrod cisárskym rezom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník