Cervikometria 29 mm - mám mať obavy?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

bola som hospitalizovaná. Začala som sa otvárať TSV, cervikometria 29 mm, tvaru Y, funkčná časť 26 mm.

Mám mať obavy?

Krvácať som nekrvácala. Výsledky boli negatívne. Neviem či ma nebudú šiť.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem v akom ste týždni tehotenstva. Postup sa volí okrem iného aj podľa toho.

Krčok je skrátený, otvárate sa zvnútra, preto sú potrebné preventívne opatrenia. Ležať, idéalne s vyzdvihnutou panvou, Magnézium, prípadne progesterón vaginálne a ostatná ordinovaná liečba. A len vydržať.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník