Chlamydia trachomatis a kontrolný ster. Som stále pozitívna?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

na konci leta mi bola diagnostikovaná na základe partnerovej nevery chlamydia trachomatis. Po zistení zo steru z močovej rúry u urologičky (PCR test) mi bola naordinovaná liečba Doxyhexalom na 7 dní s tým, že gynekológ tento problém následne prevzal a doplnil liečbu o ďalších 21 dní.

Po dobratí o cca 6 - 8 týždňov som mala prísť na kontrolný ster. Lieky som užívala poctivo. Do toho som ešte užívala Wobenzym a samozrejme žiadna sexuálna aktivita.

Na konci decembra mi bol urobený kontrolný ster z krčka maternice, kde antigénový test ukázal pozitivu a následne o týždeň, ale už v januári mi urobil gynekológ znova ten istý antigénový test z krčka + doplnil aj ďalšie pohlavne prenosné ochorenia. Tam už bol výsledok pri chlamýdii negatívny a to bol rozdiel v steroch týždeň bez nejakej liečby.

Pred pár dňami mi gynekológ ešte doplnil ďalší ster na kultiváciu a citlivosť.

Ako to je podľa Vás?

Mám to brať, že som stále pozitívna alebo konečne negatívna?

Lebo teraz neviem, či je nejaký rozdiel pri diagnostike chlamýdii z antigénového či PCR testu.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúci je posledný výsledok. Pokiaľ bol negatívny, ste preliečená.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník