Čím je spôsobené špinenie po pôrode?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom špinenia po pôrode. Je veľmi jemné a trvá len jeden deň. Opakovalo sa mi to asi 3-4x za 2 mesiace. Som 3 mesiace po pôrode a pred mesiacom som bola preliečená Macmirorom kvôli infekcii. Dcérku plne dojčím. Na preventívku idem o mesiac.

Čím je spôsobené špinenie, ktoré sa nepravidelne objavuje po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bolo vyšetrenie po šestonedelí v poriadku, tak by mohlo ísť o pretrvávajúci zápal, prípadne “ranku” na krčku.

Jednoznačne sa Vám k tomu vyjadrí Váš gynekológ po vyšetrení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník