Čím môže byť spôsobené pichanie v pošve v 31. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

som v 31. týždni a od 29. týždňa je bábätko dole hlavičkou. Pociťujem to aj častejším chodením na wc. Včera ma prvýkrát pichlo v pošve. Bolo to niekoľkokrát za sebou. Dnes celý deň nič a večer ma opäť nepríjemné pichlo v pošve párkrát za sebou.

S tvrdnutím bruška doposiaľ problémy nemám. Doktor mi aj napriek tomu kázal užívať aspoň jednu tabletku magnézia na večer.

Čím môže byť spôsobené pichanie v pošve?

Môže to byť zapríčinené tým, že mi bábätko tlačí na močový mechúr?

Nasledujúcu poradňu mám budúci týždeň v utorok. Pred dvoma týždňami bolo na poradni všetko v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

postupne budú pribúdať takéto netypické príznaky. Telo a panvové dno sa postupne pripravuje na pôrod.

Ak by boli ťažkosti výrazné, vyhľadajte ambulantného gynekológa, prípadne najbližšiu pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník