Čo je príčinou zapáchajúceho výtoku?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

vôbec nepatrím k ženám ktoré by mali mykózy, výtok alebo iné gynekologické problémy, a aj napriek tomu sa mi objavil veľmi zapáchajúci výtok, taký hnilobný. Dala som si urobiť všetky výtery vrátane chlamýdií s negatívnym výsledkom - bežná flóra. Preliečila som sa 7 dní vaginálnymi globulkami Macmiror a na 2 - 3 týždne bolo všetko v poriadku, avšak výtok sa objavil znova. Žijem 7 rokov s jedným partnerom, nepoužívam žiadne mydlá na vaginálnu hygienu, do víriviek a sáun chodím len zbežne.

Mám viac ako 30 rokov a takýto problém riešim prvýkrát, je to pre mňa naozaj nepríjemné, čo môže byť príčinou?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

obvykle je za zapáchajúcim výtokom infekčná príčina. Ak je výter negatívny, skúste Gynexid penu na intímnu hygienu a vaginálne probiotiká Gynimun intim protect.

V prípade ďaľsích otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník