Čo mám začať užívať, aby sa mi začali tvoriť vajíčka?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

na prehliadke mi bolo oznámené, že ľavý vajčkovod je skoro prázdny. V pravom je dosť vajíčok. Že ak chcem ešte babätko, tak sa mám poponáhlať. Možno o rok už otehotnieť bude u mňa možno problém . Mám len 27 rokov.

Idem ešte na krv.

Čo mám spraviť?

Čo mám začať uživať, aby sa začali tvoriť vajíčka?

Mám už 2 deti, ale ešte túžime po treťom.

Ďakujem

Dobrý deň,

gynekológ má pravdepodobne podozrenie na predčasné ovariálne zlyhanie. Pri odbere krvi Vám pravdepodobne vyšetrí AMH, ktorý Vám povie viac o Vašej rezerve vajíčok. Každá máme ich máme určitý počet.

Pokiaľ sa Vám podarilo 2x otehotnieť spontánne a chceli by ste ďalšie bábätko, neváhajte a smelo do toho. Každý mesiac máte menej vajíčok, aby naozaj nebolo neskoro. Zvýšiť ich počet sa už bohužiaľ nedá. Iba podporiť dozrievanie tých čo máte (hormonálne), pokiaľ by sa Vám nedarilo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník