Čo mi hrozí, keď som si pichla Fraxiparine do svalu?

Zodpovedané
10. sep 2021

Dobrý deň,

som v 31. týždni a viem, že sa Fraxiparine nesmie pichnúť do svalu. Ale zrejme sa mi to podarilo na ramene pod zlým uhlom striekačky. Hneď ma začalo bolieť okolie vpichu a potom až k dlani ako keby svalová horúčka, resp. ako keď je ruka narazená. Všade sa len udáva, že sa to nesmie.

Čo mi hrozí, keď som si pichla do svalu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa, všetko bude v poriadku. Nesmie sa podávať do svalu, aby nevzniklo krvácanie do svalu.

Najbližšie si vytvorte kožnú riasu najlepšie v oblasti brucha pod pomyselnú čiaru pupka na pravej alebo ľavej strane, prípadne vonkajšej strany stehna. Následne si miesto vpichu nemasírujte. Predídete rovnakej situácii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník