Fraxiparin injekcie a červené miesta v okolí vpichu

lulufa
21. jún 2014

ahojte, som tehotná a pichám si fraxiparin 0,4, teraz sa mi po vpichu začali robiť také červené kolesá okolo vpichu a strašne to svrbí... Neviem, čo mám robiť. či to niečim natierať, mali ste to niektorá? K doktorke som objednaná na utorok ráno. Ďakujem za pomoc.

eikenella
21. jún 2014

@lulufa ak to nie su modriny, tak fraxiparine moze vytvarat lokalne alergicku reakciu. teoreticky fenistil, ak by ta to velmi svrbelo, ale radsej vydrz. a aj tak ti budu musiet vymenit fraxiparine za ine inj.

heltacek
21. jún 2014

Pichali sme, ale nikdy takýto problém...

olinka166
21. jún 2014

Skus natierat liotonom, aj mne sa to robilo, tak mi zmenili na clexane a ten bol ok

eikenella
21. jún 2014

ale lioton obsahuje heparin, na alergiu to nezaberie. a jedine vymenit fraxi. a ak je to indikovane hematologom, tak ak sa ti chce, zbehni na pohotovost, kde sluzi hematolog/internista, a od zajtra mozes nabehnut na clexane, ak sa v tvojom pripade nesmie fraxi vynechat pre trombofilny stav

tanaja
21. jún 2014

ja som mala po fraxiparine opuchy a svrbelo ma to, dr.povedala,zeje to alergicka reakcia. predpisala mi clexane a uz je to lepsie,ale malinke modrinky budes mat asi vzdy...

buducamama1
23. jún 2014

ahoj, tak dva týždne to už mávam aj ja...dr. povedala že je to teplom, letom, a slnkom......

lulufa
autor
23. jún 2014

buducamama1, aj ja mám termín v decembri... ja som dnes volala hematologičke, zajtra si mám ísť po receptík na nové injekcie, že je to alergia, mňa už svrbí celé telo 🙂

hoky
31. aug 2014

Ahojte dievčatá, pred 3 dňami som prišla na to ako si najlepšie pichať fraxiparin do stehna..Je lepšie si vytvoriť kožnú riasu z boku stehna nie z vrchu. Potrieť miesto dezinfekčným tampónom, pichnúť kolmo do kožnej riasy, vybrať ihlu, ale zásadne potom neprikladať tampón, alebo netrieť a netlačiť na vpich. Nechať chvíľku voľne aby sa látka vstrebala. Aj keď po vybratí ihly vyjde maličká kvapka roztoku späť to nevadí, ale nevytvorí sa alergická reakcia, svrbenie a ani modrina a budete mať len malú fialovú bodku. Takže zásadne na vpich netlačiť, nemasírovať . 😀

katkakovac
31. aug 2014

Poradím mazať po každej injekcii a aj občas cez deň masťou HEPAROID. Nesvrbelo ma to a ak som si aj náhodou spravila modrinu, tak rýchlo zmizla. Dá sa kúpiť bez predpisu a môže sa používať aj v tehotenstve;)

tamarka9
2. sep 2014

@hoky ja si picham zatial do brucha, robili sa mi dost modriny, aj velke a presne takto som pichala, ze vpich kolmo a nic neprikladat, netlacit- ked som to spominala hematologicke, ta povedala, skuste po vpichu na par sekund pritlacit, ak ste napichlii nejaku malinku cievku, tym zatlacenim ju zastavite a nerozleje sa dnu. Odvtedy nemam ani jednu modrinu. Ale masirovat tiez zakazala...a alergicka reakcia nezavisi od techniky pichania- aj si alergicka na nejaku zlozku, tak sa proste rozvinie...a do stehna neboli? Ja sa desim skusit to niekde inde ako do brucha ze to bude strasne boliet, som hrozny posero 😀

hoky
4. sep 2014

@tamarka9 Je to do stehna trochu horšie ako do brucha ale keď postupujem tak ako som písala dá sa to zvládnuť.

tamarka9
5. sep 2014

@hoky ved uz pomaly to mas za sebou, este chvilku a pa pa injedkcie 😉 Od zaciatku pichas?

siska765
5. sep 2014

@lulufa ahoj, ja si ho tiez picham od cca 12tt striedam si ruky a brucho,robia sa mi obcas aj modrinky ,ked manzel trafi nejaku tu zilku alebo cievku,co sa tyka kruhov okolo vpichu tak to nemam,to bude urcite nejaka alergia alebo proste reakcia koze ale nemusis sa bat.Mna skor obcas svrbia tie miesta v pichu ,ked sa tam uz vytvori ta mini chrasticka ale potom to prejde

lulufa
autor
6. sep 2014

siska765 ja som potom prešla na clexane, mala som tú alergickú reakciu. mala som to strašné... teraz už lepšie 🙂

tinus8
28. sep 2014

@lulufa ahoj, mne sa vytvorili velke cervene svrbiace oblasti okolo vpichu a aj na miestach kde som si pichala pred tyzdnom, trosku nechapem, neviete poradit co s tym?

lulufa
autor
28. sep 2014

tinus8 no je to alergická reakcia, mne sa stalo to isté, bola som si vystáť radu na hematológii a dr. mi dala injekcie clexane, potom to ustúpilo. Je to strašné to svrbenie, ja som sa bála, mňa potom začalo svrbieť úplne celé telo. a kde si vpicháš?

tinus8
28. sep 2014

@lulufa predtym do brucha a teraz posledne dni do stehna a urobili sa mi obrovske flaky v mieste v pichu, aj na bruchu cele to miesto kde som si pichala a pritom uz asi 5 dni si tam nepicham ☹ . Rano idem aj ja hned k hematologicke, dost ma to vystrasilo....zrovna na brusku 😖 take skarede opuchy. Dakujem za odpoved a pekny vecer prajem

lulufa
autor
29. sep 2014

@tinus8 ja som si do brucha iba raz pichla... tiež si do stehien pichám, Bola som aj v nemocnici a povedali, že do stehien, to aspoň nikde neukazujem 🙂 Keď do pleca, tak to vidno pri tričku, takto vôbec. Ale aj na tých stehnách mám niekedy svrbenie, ale to vraj bude vždy... Tak držím palce, ja od dnes mám 30. týždeň 🙂

tinus8
29. sep 2014

@lulufa ahoj, no tak bola to nakoniec alergicka reakcia 😠 , Dr. povedala, ze uz nemam pichat fraxik a dala mi zatial aspirin protect a povedala, ze neskor napise ine injekcie. Vyzeram ako ufo s tym vyhadzanim 😀 , ale ze mimi to neublizi 🙂

lulufa
autor
30. sep 2014

@tinus8 tak je dobre, keď vysadila, teraz to bude ustupovať a bude fajn. Je to také obtiažne tie injekcie, ale čo by sme pre tie zlatíčka nespravili 🙂 Ja som to mala také, že to svrbelo, až to krvácalo, a že keby sa mi to do krvi dostalo, tak by bolo už celkom zle...

rainee
10. okt 2020

Ja som si dnes pichla fraxiparine do brucha, najprv super ani som necítila nič. Potom mi to zacervenalo ako alerg. Reakcia, teraz vpich fialový a okolo biele. Asi som to zle pichla 🤦‍♀️ Do rúk mi pichali v nemocke, tie mám modrinove a stipalo to hrozne, tam už pichať nemôžem. Vraj sa to nesmie do svalu. Ja neviem ako si to mam pichať správne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre