Čo môže byť príčinou dlhej menštruácie?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

mám 43 rokov a už 15. deň mám menštruáciu. Nikdy sa mi to nestalo, nikdy som nemala problémy s menštruáciou. Začala klasicky, nebola silná a ani bolesti som nemala. Mávam ju cca 5 dní. Teraz miesto skončenia pokračuje stále intenzitou 2 vložky za deň. Bolesti nemám. Aj cyklus prišiel normálne (28. deň). Nikdy som nemala žiadne cysty, myómy a ani polypy. Na preventívnej prehliadke som bola pred rokom a pol, všetko bolo v poriadku.

Čo môže byť príčinou dlhej menštruácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa dá príčina iba hádať.

Vyhľadajte Vášho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Pokiaľ organickú príčinu vylúči, je možné, že pôjde o hormonálnu nerovnováhu. Rovnako Vám naordinuje adekvátnu liečbu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník