Čo môže znamenať dlhé krvácanie pri 3. menštruácii po pôrode?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po pôrode sekciou, dcérku kojím. Kontrolu po šestonedelí som mala v poriadku. Prvá MS prišla 3 mesiace po pôrode a 2. zasa o ďalšie 3 mesiace. Posledný cyklus bol cca 45 dňový ale krvácam už mesiac. Najprv to bolo len špinenie ktoré trvalo pár dní, následne sa zmenilo na normálne krvácanie, postupne silnelo, až začali zo mňa vypadávať zrazeniny. Potom sa objavil silný ovulačný hlien a krvácanie prestalo úplne. Asi 6 dní bol kľud a zasa som začala slabo krvácať. Som objednaná k lekárovi o 2 dni.

Môže to byť niečo vážne alebo mi len chýba nejaký hormón? Nemám žiadne bolesti.

Ako sa rieši takýto problém?

Mám 36 rokov a bohužiaľ mám stanovené diagnózy endometrióza a PCOS ale pred tehotenstvom som takéto problémy nemávala.

Ďakujem.

Dobrý deň,

je potrebné absolvovať vyšetrenie na vylúčenie objektívnej príčiny krvácania (polyp, myóm,…). Ak sa nič konkrétne nepríde, príčina bude hormonálna.

Liečba sa bude odvíjať od príčiny.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník