Čo môže znamenať hnedý výtok a bolesť pri styku?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

ja mám otázku ohľadom hnedého výtoku. V marci som absolvovala kyret pre MA v 12 tt. Po ňom som mala dvojmesačné špinenie, doktor nasadil antikoncepciu, ktorú už neberiem (len 1 balenie som zobrala, nesadla mi). Odvtedy všetko v úplnom poriadku, MS chodí pravidelne, normálna. Až na tentokrát. Prvý deň poslednej MS som mala 7. 10. Od piatka večera mám hnedý výtok, po utretí nič, čiže špinením by som to nenazvala. Zapáchať nezapácha, ale cítim miernu bolesť pri pohlavnom styku, znie to možno trošku divne, ale iba pri niektorých polohách a tá bolesť je ako keby pichnutie a vystreľuje mi až do konečníka.

O aký problém môže ísť?

Ja viem, že bez vyšetrenia ťažko posúdiť, tehotenstvo skôr vylučujem.

Tá bolesť ma dosť vystrašila, je možné, aby som cítila pri pohlavnom styku "nedostatočné" vyprázdnenie?

Je to nejak prepojené?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak nedostatočným vyprázdnením myslíte stolicu, tak zápcha by mohla byť príčinou uvedených ťažkostí.

Ale prikláňam sa skôr k ovulácii. Aj termín aj ťažkosti by sedeli.

Ak by ťažkosti pretrvávali, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník