Čo si môžem dať pri pálení vonkajších genitálií v tehotenstve?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

som v 19. týždni tehotenstva. Pred 6 týždňami som užívala antibiotiká. Telo zareagovalo mykózou. Po preliečení Nystatinovými čapíkmi a Canesten krémom výtok prešiel, ale ostalo mi pálenie a svrbenie zvonku. Mala som už aj Lomexin krém, Fungicidin krém, Macmiror, Acti gel, vyplachovala som Rosalginom, aj Gynimun čapíky som už doužívala. Stery mám opakovane negatívne, len to pálenie a svrbenie neprestáva. Robia sa mi okolo pošvy aj také ranky a pri kontakte s močom ma koža páli ešte viac. Moč mám tak isto v poriadku. Už som zúfalá. 😢 Môj gynekológ mi povedal, že je to asi hormonálnymi výkyvmi v tehotenstve a nemá mi na to už čo dať.

Prosím poradíte mi niečo na to?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skúste Cicatridina krém s kyselinou hyalurónovou na podporu hojenia. Tiež zmeňte prací prášok, perte bez aviváže na vysokom stupni a prádlo prežehlite.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník