Čo spôsobuje bolesti žalúdka a kŕče v črevách v 29. tt?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

prosím vás o radu. Už nejaký čas mám problém so žalúdkom a črevami. Začnem mať silné kŕče a bolesti v žalúdku, akoby od hladu, ale silnejšie. Mám ho nafúknutý ako balón až ma tlačí, neskôr silné kŕče a bolesti v črevách, neskôr mám buď hnačku alebo hustejšiu stolicu, tiež mám hrozné vetry. Som v 29. tt, vravela som to lekárovi. Povedal, že mám jesť sucháre a mať diétu. Neviem, či mi niečo škodí, no prestala som jesť mliečne ale je to také isté. Párkrát som si dala Smectu, vtedy bolo všetko fajn, no na druhý deň sa to znova vrátilo.

Čím to, prosím, môže byť?

Užívam magnézium 2x2, Magnerot.

Ďakujem, pekný deň.

Dobrý deň,

aj Magnézium môže spôsobovať hnačky, kŕče ale nie.

Skúste Hylak probiotiká. Prípadne Espumissan. Obe sú v tehotenstve bezpečné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník