Čo znamená, ak mám po menštruácii už 2. deň stvrdnuté brucho?

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na váš názor... mávam s priateľom nechránený styk ale teda vždy vytiahne o dosť skorej (niekedy máme aj kondóm) ale teda mávam menštruáciu niekedy síce slabšiu ale normálne klasicky 5 - 6 dní ako zvyčajne. Testy sú všetky negatívne, (okrem jedného čo som si robila asi 2 mesiace dozadu) a aj tak to bola veľmi zle viditeľná čiarka ale to bol ten Pepino prúžkový, čo často “duchuje”, takže tomu neprikladám váhu.

A chcela som sa spýtať, či môžem byť tehotná aj keď mám menštruáciu, ale testy sú negatívne?

Ešte dodám, že pred mesiacom som mala zápal močových ciest (preliečil sa jednodňovými antibiotikami) a teraz asi týždeň dozadu ma to chytilo zas (dostala som silnejšie a dlhšie antibiotiká), menzes mi pred 2 dňami skončil. A mám ešte jednu otázku.

Čo znamená, že mám po menštruácii teraz momentálne už 2. deň stvrdnuté brucho?

Skôr tak podbruško a okolo pupku... čo to môže znamenať?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

tehotenský test má zmysel realizovať si najskôr pri 1-2 dni meškajúcej menštruácii. Ak by bol negatívny a menzes by stále neprichádzal, je potrebné si ho zopakovať ešte o dva dni. Ak je negatívny, tehotná s najväčšou pravdepodobnosťou nie ste.

Stvrdnutné bruško s možným tehotenstvom nesúvisí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník