Čo znamená bublinka na hlave plodu?

Zodpovedané
6. aug 2021

Dobrý deň,

som v 8. týždni plus 6 dní a dnes som bola na vyšetrení. Lekár povedal, že je všetko v poriadku. Po príchode domov som si všimla na snímke zo sona "bublinku" na hlave plodu.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o vyvíjajúci sa mozog bábätka. Pokiaľ Váš gynekológ zhodnotil ultrazvuk ako primeraný, nemáte sa čoho obávať.

Pokiaľ si chcete byť istá vývojom Vášho dieťatka, vyhľadajte ultrazvukového špecialistu, ktorý realizuje ultrazvuky v 10., 20. a prípadne aj v 30. týždni tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník