Čo znamená hrčka pod prsami a popraskané bradavky?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

včera som si našla takú väčšiu hrčku, trochu nižšie pod prsami. Možno je len tuková. Ale vyľakalo ma to, nakoľko mám aj pocit, že sa mi zmenila pokožka na bradavkách - je akoby trochu popraskaná, hlavne tá pravá.

O čo sa môže jednať?

Ďakujem.
P. S. Fotky, prosím, nezverejňovať.

Dobrý deň,

popisovaná hrčka je pomerne nízko od prsníka. Pôjde najskôr o tukovú hrčku, tzv. lipóm. Avšak bolo by Vás vhodné aj vyšetriť.

Čo sa týka popraskaných bradaviek, na fotke nie je vidieť nič podozrivé, ale môžete použiť kalciovú mastičku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník