Čo znamená, keď polyp na maternici pri ďalšom vyšetrení zmizol?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

vo februári na preventívnej prehliadke mi môj gynekológ povedal, že mám polyp na maternici. Následne mi dal o mesiac nato kontrolu. Vtedy tam už polyp nebol, resp. lekár povedal, že ho nevidí. Kázal mi prísť o tri mesiace, čo je teraz v máji, po skončení menštruácie.

Je možné, že tam ten polyp bude? Mám z toho dosť obavy a strach, že čo mi povie. Čo to znamená, keď raz tam polyp bol a druhý raz tam už nebol?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

je bežné, že pri ultrazvukovom náleze polypu nariadime pacientke kontrolné vyšetrenie s odstupom 1-3 cyklov, pretože je možné, že sa polyp menštruáciou sám vyplaví a následne už zákrok nie je nutný.

Ak ho tam už nevidel, tak tam už ani nebude.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník