Polyp na maternici a problémy s tým súvisiace

natalia_2
22. aug 2017

Ahojte baby,na gynde mi gyndos povedal že mam polyp na maternici dost ma to vydesilo nakolko som o tom nič nepočula.Mala som prisť po 3 mesiacoch po menštruaci na kontrolne sono ale nepodarilo sa nakolko som bola odcestovana.mate s tym niekto skusenosti?Robilo vam to ake problemy a priznaky?Mna dost bolieva podbrušie od ovu do menstruacie.Preco sa musi prisť hned prvý den po menzese?Bojim sa ist velmi na kontrolu pojdem po dalsej ms.Citala som na nete že je to len kročik k rakovine.

janinah
22. aug 2017

presne toto sa mi stalo,na tej kontrole HNEĎ po ms nijaký polyp nebol,3 mes. predtým ho dr. videl,presne preto ťa volal na kontrolu,lebo vtedy dobre vidí sliznicu

janinah
22. aug 2017

a nečítaj net,nie toto....

natalia_2
autor
22. aug 2017

@janinah bojim sa toho že nezmizol nakolko ma bolieva podbrušie a mavam menzes vždz po 20 dnoch

janinah
22. aug 2017

@natalia_2 ale bez vyšetrenia to nezistíš....

zuska2001
22. aug 2017

dvakrát mi ich vyberali - raz celá vyčistená - asi 3 dni v nemocnici, neskor iba laparoskopia v sukromnom centre v martine - jeden deň. Mala som problém otehotnieť, neviem, či kvoli tomu, ale je pravda, že tehotná som ostala až ked mi ich odstránili.

natalia_2
autor
22. aug 2017

@zuska2001 mala si bolesti v podbrusku?vždz pred menzesom?

babatkoo
22. aug 2017

Ahoj ja som mala polyp v 2013 a zistila som to tak ze som krvacala mimo cyklu. Hoci kedy niekolko hodin alebo dva dni, potom par dni nic a zasa. Bolesti som nemala, skor slabucke tlaky. Cca 2 mesiace to trvalo kym som sa dokopala ku gynekologovi a ten nasiel ten polyp. Vybrali mi ho a od vtedy som problem nemala s polypmi. Aj som otehotnela a porodila zdraveho chlapceka 🙂

babatkoo
22. aug 2017

Vybrali mi ich laparoskopicky v sukromnej klinike. 3 mesiace sme sa nemali snazit a potom na normal. Spinila som par dni

ivuska027
22. aug 2017

Ja som ich mala niekoľko a aj miom k tomu. Krvácala som 19 dní v kuse. Hneď ma poslala na kyret. Bolesti mám stále, ale to ja mam odjakživa. Som aj po dvoch operáciách cýst. Medzitým som porodila dve detičky. Nečítaj net 😉 Len namalujes čerta na stenu.

natalia_2
autor
22. aug 2017

@babatkoo
@babatkoo
@ivuska027 deti mam tri tak rodit uz nebudem.ale dost sa bojim toho co sa pise na nete že je to len krocik k rakovine a moze sa to zvrhnut

babatkoo
22. aug 2017

@natalia_2 o tom mi lekar nic nehovoril. Ani ma nejako zvlast neupozornil na kontroly alebo riziko. Mne polyp vysvetlil iba ako ,,vyrastok" bradavicku na maternici. Nic hrozne. Povedal ze horsi je myom

ivuska027
22. aug 2017

@natalia_2 aj mne povedali, že je to "vyrastok".

3petka
22. aug 2017

@natalia_2 ahoj, ja osobne s tým síce nemám skúsenosť ale moja mama mala polyp tiež. Vždy mávala bolesti pri mrche dosť silne. Dlho to nechávala tak až kým nemala take bolesti že sa dokázala len krcit v bolestiach v posteli a žiadne tabletky jej nepomáhali. O mesiac na to šla pod nôž a musela ísť cela maternica von. Jej to už nevadilo lebo deti neplánovala neviem ako si na tom ty..?

natalia_2
autor
22. aug 2017

@3petka mne to povedal cca 3 mesiace do zadu ved po menzesi tam pojdem.Maternicu by som nerada vyberala len to nutne ten polyp ,citim ze to tam je podla toho citliveho brucha.ja uz deti neplanujem nakolko ich mam doma tri.ko sa citila po vybrati maternice? Nepribrala potom?

vorkola
22. aug 2017

No mne bol objaveny polyp tak,ze som mavala ukrutne bolesti mocovych ciest.Palenie, rezanie vkuse,.roky.zo zaciatku sa to preliecovalo ATB,mechur negat.,az ked ma gynekolog poslal na ultrazvuk sa ukazal polyp.po jeho odstraneni palenie, rezanie preslo,ale niekedy po vymoceni mam este take neprijemne pocity.Niekedy znova nutkanie,inokedy pocit cudzieho telesa.Pijem bylinkove caje

3petka
22. aug 2017

@natalia_2 cítila sa super. Vôbec nepriberala, vaječníky jej nechali.

alibaba29
22. aug 2017

Zdravim,ja mam zase zvädsenu maternicu.Nesuvisi to tiez s tym problemom?Na gyndu idem až posledneho v auguste.

libawet
23. aug 2017

@natalia_2 myslíš asi polyp na krčku maternice ? Mala som na tomto mieste asi 13 rokov, nič nerobil, stagnoval, no predsa len, je to útvar, kt. sa hocikedy môže zvrhnúť na rakovinový. Zmenila som kvôli tomu ( aj inému ) gynekologičku, kt. mi ho neriešila, len sledovala so slovami - niekedy je ho tam lepšie nechať. Nová gynekologička, ako ma pozrela, dala mi ho von ambulantne, úkon trval cca 2 minúty! 13 rokov som ho tam mala a za dve minúty bol vonku! Trošku som len krvácala, to prestalo, odvtedy mám pokoj. Ja som z neho mala občas výtok a svrbenie, čo mohlo byť aj z toho polypu, okrem iného teda.

alibaba29
23. aug 2017

@libawet Keď môžem reagovať,ja neviem čo mam,ešte som nebola na vyšetrení.Iba z magnetickeho vyšetrenia mi ukázalo,ze sa mi zväčšuje maternica,mam bolesti v oblasti križov,stupňujúce do nohy,často hodim močiť,a to hlavne v noci.Ako v tehotenstve,tehotná niesom.

alibaba29
23. aug 2017

@libawet prepáč,myslela som,že reaguješ na moju spravu.

lukaskam
23. aug 2017

@babatkoo ahoj môžeš mi prosím poradiť tú súkromnú kliniku nakoľko potrebujem poriešiť a predstava nemocnice ma neláka. Ďakujem

babatkoo
23. aug 2017

Ahoj, nech sa paci. Ja tu mam aj gynekologa, robili mi tu 2 zakroky.

www.medicentrumhsc.sk

kamtocumis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia_2
autor
23. aug 2017

@libawet ja mam polyp vraj v maternici

babatkoo
23. aug 2017

@lukaskam

Ahoj, nech sa paci. Ja tu mam aj gynekologa, robili mi tu 2 zakroky.

www.medicentrumhsc.sk

danielahamar
23. aug 2017

Teraz som zostala v pomykove ci mam myom alebo polyp, ale viem, ze je vyzivovany na maternici a ziadny problem nemam, iba raz do roka sa mi menstr.posunie o 10dni to je vsetko objavil sa mi cca pred 4rokmi

lukaskam
23. aug 2017

@zuska2001 ahoj prosím Ťa v ktorom centre Ti to v Martine robili? Ďakujem

libawet
24. aug 2017

@alibaba29 no to skôr vyzerá na myóm ( ide o nezhubný útvar ) . Ten rastie, môže a nemusí, a potom môže tlačiť aj na iné orgány, črevo, mechúr, chrbtica...(záleží, kde je umiestnený), čo už môže byť problém a mal by sa dať von, ak je teda možné odstrániť len ten myóm za zachovania maternice. Určite budeš múdrejšia po vyšetrení na gynde.

libawet
24. aug 2017

@natalia_2 no, každý lekár/lekárka, ako si čítala, má na to iný názor. Jeden radí dať von, iný nechať tak, ak polyp nič nerobí a je sledovaný. Bolesť v podbrušku pred menzesom je normálna vec, dá sa zmierniť pitím ženských čajov, užívaním bylinných preparátov ( nešla by som do chem. liekov), nemyslím si, že by to robil polyp. Ak ho máš pravidelne sledovaný, nerastie, tak sa poraď so svojim gyn. lekárom, či dať von alebo nie. Mne ho tá nová gyn. dala von, ani som o tom nevedela. Len mi povedala :
" Máte tam polyp na krčku maternice, ja to tam nerada vidím " a " vykrútila mi ho ". U polypov je však možné, že sa objaví ďalší....

nattulka
22. feb 2019

baby, sice starsia tema ale mozno mi budete vediet poradit. Bola som u gyn a tiez mi nasla polyp maternici, ma 1x1,7cm. Bolo to 6.den po konci menstruacii. Mamina sa na to pytala u svojho gyn a on jej vravel, ze sa to ma kontrolovat 1-2 dni po menstruacii, lebo ze to moze byt iba sliznicaa odide to menstruaciou. Aj nasej znamej to vyberali a z histologii zistili ze to nebol polyp alebo iba sliznica maternice....aka je vasa skusenost? poslali vas este na jendu kontrolu pred zakrokom? mna moja gyn poslala rovno na zakrok.