Čo znamená krvácanie pri gestagénovej antikoncepcii?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom krvácania.

Ak žena krváca popri užívaní gestagénovej HAK v rovnakom čase ako keby mala normálne termín menzesu, znamená to, že antikoncepcia nefunguje?

Nejedná sa o špinenie. Ide o krvácanie ako klasická menštruácia. Tým pádom, že neberiem estrogén, nemala by mi rásť sliznica. Tá mi však stále rastie.

Ďakujem

Dobrý deň,

to nie je pravda. Menzes budete mať stále. Telo si estrogén tvorí samo. Pri čisto gestagénovej antikoncepcii sa môže častejšie vyskytnúť mimomenštruačné špinenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník