Čo znamená krvavý výtok?

Zodpovedané
1. okt 2021

Dobrý deň,

pred dvoma týždňami som mala 3 dni krvavý výtok. Nebola to menštruácia. Tú mávam silnú.

O aký problém mohlo ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

viem málo informácií nato, aby som sa vedela presne vyjadriť.

Kedy ste mali posledný menzes? Mávate pravidelný cyklus? Bolo to krvácanie v strede cyklu? Prípadne po styku? Sú aj iné pridružené ťažkosti? Kedy ste boli naposledy u gynekológa? Nepredchádzal krvácaniu stres, prechladnutie, očkovanie či iná záťaž na organizmus? A množstvo iných otázok, ktoré by som potrebovala vedieť.

Príčin môže byť mnoho - polyp, myóm, zápal, ovulácia, hormonálna nerovnováha.
Môže ísť tiež o jednorázovú záležitosť, ktorá sa už nebude opakovať.
Pokiaľ by sa ťažkosti opakovali, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a prípadne navrhne vhodnú liečbu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník