Čo znamená oranžový výtok v 8. týždni?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

som v 8. týždni a poobede som pri močení mala oranžový výtok - ako keby zmes priehľadného výtoku s prímesou krvi. Potom sa to už neopakovalo.

Môže tam byť súvis s tým, že dnes by som mala dostať menštruáciu?

Plus mi minulý týždeň bol zistený streptokok a predpísané ampicilinové čipky. Už som zobrala 7.

Mám pokračovať naďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

o oranžovom výtoku som ešte nepočula. O hlienovom s prímesou krvi áno. Môže byť spôsobený nešetrnou aplikáciou čapíkov. Aplikujte si ich opatrne, nevtláčajte si ich však príliš hlboko silou. Šetrne. Krčok maternice je v tomto období viac prekrvený a môže krvácať.
A samozrejme pokiaľ ide o obdobie očakávanej menštruácie, občas sa môže vyskytnúť krvácanie v danom období.

Pokiaľ by sa však krvácanie/špinenie opakovalo, určite bezodkladne vyhľadajte lekársku pomoc.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník