Čo znamená prítomnosť H+C v moči?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

som v 36+2 a chcela by som sa opýtať, čo pre mňa znamená, že pri kontrole moču mi do tehotenskej knižky sestrička zapísala H+C?

Doteraz som mala moč vždy negatívny, netrápia ma ani žiadne ťažkosti a streptokoka som mala negatívneho. Lekárka ma na tento fakt neupozornila ani nič k tomu nič nepovedala, všimla som si to až doma.

Ďakujem.

Dobrý deň,

  • pod písmenom H - hemoglobín (červené krvné farbivo=krv).

  • pod písmenom C - cukor.

Mala sa Vám k nálezu vyjadriť.
Krv môže byť detekovaná aj napríklad po vyšetrení, v tehotenstve po styku, krvácaní, uroinfekte. Cukor v tehotenskej cukrovke.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník