Bielkovina v moči v 22tt

silvia610
18. okt 2018

Ahojte vedeli by ste mi povedať čo znamená ak mám bielkovinu v moči? Som v 22tt nemám ani vysoký tlak a ani mi neopuchajú nohy.. s čoho by to mohlo byť? Znamená to nejaké riziko? Dr ma na nič také neupozornil vopred ďakujem

evallu
18. okt 2018

no asi to môže byť všeličo, zápal....vysoký cukor... kto ti to zistil? nič ti k tomu nepovedal?

silvia610
autor
18. okt 2018

@evallu zistili mi to na poradni.. nie nič mi k tomu nepovedali iba tolko že je v moči pritomna bielkovina ale nič viac.. nevieš dá sa s tým niečo robit?

lechtivka
18. okt 2018

Mne napr osobne bielkovina v moči skáče. Máme doma papierik na meranie ph,bielkovin,kvi atd v moci. Dnes som si robila dva a raz som.mala zvýšené raz nie. Myslím keby to bolo niečo zlé hy doktor povedal

evallu
18. okt 2018

@silvia610 mno tak asi je to ok, ak s tým nič nerobia, ja len viem, že ked je človek chorý, tak sa zvyšuje bielkoviny (resp. mám pocit ze sa objavuje asi..) v moči (na to nosíme ranný moč detí niekedy so sebou k dr. ... alebo aj dospelých pošlú ....s pohárikom na wc ..) no a pri vysokom cukre v tele - cukrovke - vysoké bielkoviny v moči už znamenajú že je nad istou zlou hranicou .... ale ked tebe nepovedali nič..... ja by som možno na tvojom mieste pogooglila a hlavne išla za svojim obvodnym, možno by ti to vedel vysvelit, samozrejme prvé by som volala gyndovi či to je ozaj v poriadku....

silvia610
autor
18. okt 2018

@evallu na googli som našla len preeklampsiu ale tá je spojená aj s vysokým tlakom a opuchami noh lebže to nemam preto som s toho zmatena... uvidim čo mi ešte povedia výsledky s tehotenskej cukrovky

asia83
18. okt 2018

@silvia610 Ja som mala to isté do pôrodu. Bola som aj na nefrológii. Vraj je to normálne v tehotenstve.

jana_eyre
18. okt 2018

bielkovina v moci moze znamenat zapal mocovych ciest, obliciek, ALE aj to, ze malo pijes.. pokial testovaci papierik totalne nezozelenal, tak bola bielkovina asi v takom mnozstve, ze to nemusia riesit a pockaju ako sa to vyvinie dalej.. preeklampsia ma aj ine priznaky, najdolezitejsie je sledovat si tlak..

lucinka1988
18. okt 2018

@silvia610 ja som to mala ku koncu tehu tiež, vysoký tlak ani opuchy neboli, dr ma poslal na urológiu, tam všetko ok, tak to potom už neriešili, oni to len musia sledovať keby niečo, doteraz netuším, preco sa to na tom papieriku u dr ukazovalo, lebo som mala bezproblémové tehu a aj moje babatko je úplne zdravé

silvia610
autor
18. okt 2018

@jana_eyre neviem aku farbu mal papierik keďže to kontrolovala sestrička a ako som už pisala vyššie len potvrdila pritomnost bielkoviny

jana_eyre
18. okt 2018

@silvia610 ved ja viem, ze ty si zrejme papierik nevidela, len som chcela povedat, ze oni vedia nakolko bol zafarbeny a podla toho vyhodnotili, ako pokracovat dalej.. teda predpokladam, ze svojmu dr doverujes..

marseillefan
18. okt 2018

Sú potrebné ďalšie vyšetrenia.. môže to byť vážna vec, no možno to je len planý poplach. Mne našli bielkovinu v moči dva krát, pobehal som kde čo a nič nebolo. Ale netreba to podceniť, môže to totiž znamenať aj problém s obličkami.

janka54321
18. okt 2018

@silvia610 bielkoviny v moci väčšinou znamenajú zápal, alebo problém s obličkami resp. aj oslabenú imunitu... Pokiaľ je mierne zvýšenie bielkovín v moci počas tehotenstva, tak je to v poriadku... Ak teda nieje prítomný opuch nôh a vysoký tlak, to už by bola preklamsia. Takže v tvojom prípade to je ôk...bud v kľude...pri zápale by si mala minimálne bolesti v podbrusku

maru33ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka30
18. okt 2018

Ja som to mala pri dvoch tehotenstvach, vysoku bielkovinu v moci, tlak som mala OK. Zavisi od toho aku mas hodnotu. Moze to byt bud zacinajuca preeklampsia, alebo jedoducho oblicky "nestihaju". AK chces napis mi IP, popisem ti viac....

asia83
19. okt 2018

@jana_eyre Ďakujem za vysvetlenie. Nikto mi nevedel povedať, z čoho to je, až teraz, po vyše 2,5 roku som sa to dozvedela.

asia83
19. okt 2018

@silvia610 Ja som tiež mala nízky tlak, no tú bielkovinu v moči furt. Neriešte, pokiaľ doktori neriešia. Tu vám pekne vysvetlili, prečo to môže byť.

xeninkaa
16. nov 2018

Ja mam tiež teraz v 23 v utorok budem mat výsledky a raz mam neónovy žlty moc a niekedy hnedú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre