Čo znamená špinenie na 9. deň po KET?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

dnes som 9. deň po umelom oplodnení (KET). Od 7. dňa mám hnedé až ružové špinenie, nepravidelné. Na 8. deň som nemala žiadne a dnes na 9. deň sa znova objavilo. Bolesti podbruška sú ako pri menštruácii ale slabšie. Menštruáciu mám dostať až okolo 5. 7. Beriem Utrogestan 3x1.

Na 7. deň som utekala na pohotovosť, kde na sone nebolo ešte nič vidno a menštruácia to nie je. Tabletky Utrogestan zvyšovať dávky nemám.

Znepokojuje ma to špinenie, môže to byť uhniezďovanie embrya?

Tehotenský test som mala do 6. dňa negatívny, od špinenia je pozitívny (slabá ale viditeľná druhá čiarka).

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

po KET je celkom bežné, že ženy špinia. Pravdepodobne ide o uhniezďovanie embrya.

Užívajte liek podľa doporučenia lekára z CAR, prípadne ho opakovane kontaktujte. Oddychujte.

Na ultrazvuku bude najskôr niečo vidieť až pár dní po meškaní menštruácie. Idéalne je UZV realizovať až pri dva týždne meškajúcom menzese, kedy by už malo byť vidieť aj srdiečko.

Držím Vám veľmi palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník