Čo znamená žlté teliesko?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

mám 22 rokov a dnes som bola prvýkrát na sone vaječnikov. Pán doktor našiel niečo na pravom vaječniku v rozmeroch 22 x 20 x 14 mm a povedal, že na 98% ide o žlté teliesko. Som v druhej časti cyklu po ovulácii. Tie 2% tam stále sú, že to može byť niečo iné. Mám prisť po menštruácii, aby zistil, či čo zmizlo.

Aký je Váš názor?

Možem máť v tak skorom veku nádor?

Ďakujem

Dobrý deň,

žlté teliesko je drobnučký útvar, ktorý zostáva po ovulácii a produkuje hormón progesterón. Sám sa následne ku koncu cyklu vstrebe.

Neobávajte sa, v tomto prípade asi nebol nutný ani kontrolný ultrazvuk.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník