Čo znamenajú bolesti na pravej strane podbruška?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

mávam bolesť v podbrušku na pravej strane. Predvčerom som mala bolesti. Mala som to aj dva mesiace dozadu. Nebýva to často, ale bolesti siahali až do chrbtice.

Neboli až také, že by sa to nedalo zvládnuť. Celý mesiac mám biely hustejší výtok, ktorý nesmrdí. Tiež ma to bolelo aj pri pohlavnom styku, tak som sa dosť zľakla.

S priateľom som nespala už týždeň a bolesti prestali.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia ťažko povedať. Ideálne by bolo absolvovať vyšetrenie u ambulantného gynekológa, ktorý vylúči organickú príčinu vašich ťažkosti (cystu na vaječníku).

Ale môže sa jednať aj o bolesti pri ovulácii. Neviem, ktorý deň cyklu mávate vami udávané bolesti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník