Tehotenstvo, bolesti v podbrušku a sex

30. jan 2022

Ahojte, mám takú otázku.. som tehotná od kedy to viem (cca 1 mesiac) sme s mužom nemali nič..pri prvej kontrole 5tt bol vidno iba gestačný vak a keď som dr povedala že mávam bolesti v podbrušku povedala mi že sa máme vyhnúť pohlavnému styku..
O 2 tyždne na to som mala ďalšiu kontrolu bolo vidno plod, aj srdiečko a podla velkosti plodu to bol 6tt..no bolesti mávam stále(nie silné také ťahavé, niekedy pichnutie, niekedy proste iba také pobolievanie v podbrušku) žiadne krvácanie...moja otázka je vyhýbali by ste sa stále akým kolvek vzájomným imtimnostiam alebo nie ??
Ja som sa dr zabudla spýtať ale už by som rada prestala si to odopierať 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jan 2022

Preto som napísala akýchkolvek..narážala som napr na použitie prstov nie len zvonka (snažím sa písať slušnejšie takže ak to vyznieva smiešne ospravedlnujem sa 😀) v komunikovaní o takýchto veciach som ja velka konzerva 🙈🤦‍♀️

mon1806
30. jan 2022

Ja som v 8 mesiaci a 8 mesiacov sme nemali sex 😃😃😃😃😃😃strašne to prežívate, niekto chce sex niekto nie pre nás je to odpudzujuce ja nevládzem som jak slon aj sa tak cítim, neprídem si príťažlivá pre seba nie to pre neho mam to tak v hlave nastavene takže sme s tým ôk je to druhe tehu a pri prvom bolo to isté už sa teším keď budem po pôrode 😃

autor
30. jan 2022

@mon1806 ja som zatial na zaciatku takže zmeny v postave nie su žiadne zatial 😀 a čo sa takýka toho odpudivého tak ani to zatial tak nevnímam možno preto mi to tak chýba 😀😀
Vo vyššom štádiu možno ani ja nebudem chciet nič no teraz ako som bola zvyknutá na to to mať pravidelne je to pre mňa trápenie 😀

autor
30. jan 2022

@mon1806 len sa práve bojím toho že keď mám bolesti aj ked nie silné či je to bezpečné
Ako som písala vyššie nemusí to byť hneď sex 😀

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
30. jan 2022

Na ďalšej poradni sa spýtaj. Ten mesiac snáď vydržíte. Bolesti nemusia absolútne nič znamenať lebo sa ti rozťahuje maternica ale to my už nevieme čo tam dr videl alebo nevidel.

pininka1
30. jan 2022

Tiez si myslim ze sa ti len roztahuje maternica, to su tie bolesti. My sme mali sex kazde tehotenstvo normalne, ale zas sestra mala polyp, jej to zakazali a prezili to. Je to na vas.

emalka
30. jan 2022

Bolesti v podbrusku budu roztahujuca sa maternica, ale pre nieco ti ten sex asi zakazal. Orgazmus uvolnuje oxytocin ktory sposobuje stahy maternice, mozno preto je proti sexu, aby ti nebolo este horsie ak mas nizsi prah bolesti 🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre