Čo znamenajú leukocyty z výteru z pošvy?

Zodpovedané
9. nov 2021

Dobrý deň,

Po návšteve wellness som mala pol roka divné pocity, podráždenia vulvy. Niekedy aj s výtokom, ktoré som opakovane liečila Clotrimazolom, lebo som myslela, že mám mykózu. Po pol roku som navštívila lekára, ktorý mi nič nezistil. Neskôr som vo výsledkoch videla napísané prítomné leukocyty. Liečbu som nedostala žiadnu.

Čo znamenajú leukocyty z výteru z pošvy?

Po ďalšom pol roku som išla na preventívku a bola mi robená obyčajná cytológia, po ktorej som následne krvácala. To sa mi za 20 rokov nikdy nestalo.

Vo výsledku bolo napísané: vystupňované reaktívne zmeny, zápal.
Lekár mi predpísal Entizol bez vysvetlenia.

Aké choroby a baktérie sa týmto liekom liečia?

Pálenie, štípanie vonkajšieho genitálu, niekedy aj výtok ma od wellness trápi už cez dva roky. Mala som robené testy aj na chlamýdie, mykoplazmy, uraplazmy, trichomonas - všetko negatívne.

Naposledy zistená E.coli.

Ako sa dostať späť do formy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález leukocytov zodpovedá cytologickému výsledku - vystupňované reaktívne zmeny, zápal.
Okrem cytológie a Vami uvedených baktérií sa mohla vo výsledku objaviť Gardnerella vaginalis, ktorá býva na Entizol citlivá. Informujte sa u svojho lekára, či náhodou nešlo o daný nález.

Po preliečení by bolo vhodné nasadiť probiotiká. Skúste Gynimun Intim Protect. Najskôr 7 dní jednu tabletu večer vaginálne a následne preventívne 1x týždenne aspoň 3 mesiace.

Držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Gynimun Intim Protect

Gynimun Intim Protect sú vaginálne kapsuly napomáhajúce k stabilnej hodnote pH.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník