Čo znamenajú moje bolesti v pravom podbrušku?

Zodpovedané
15. máj 2022

Dobrý deň,

už dlhšie ma pobolieva dole v pravom podbrušku, mám pocit že bolesť začne v strede cyklu čiže počas ovulácie, aj keď si tým nie som celkom istá, bolesť nie je zlá. Občas bolí, občas nie, skôr sa len tak párkrát za deň objaví. Bola som za gynekologičkou a hoc v lek. správe písala, že je všetko v poriadku, na konci bolo napísané: bližšie neurčený zápal orgánov.

Brala som Doxyhexal, bolesť to však nijako neovplyvnilo, akoby som žiadne lieky nebrala. Sú dni kedy ma to vôbec neboli, sú dni kedy je to silnejšie. Dnes som dostala menštruáciu a bolesť na tej strane bola väčšia, to isté sa mi stalo aj pred pár dňami. Nedávno som sa liečila na mrle, možno to má nejakú súvislosť, pretože vtedy ako moje problémy začali, som nimi bola prvýkrát nakazená (párkrát sa mi vrátili).

Čítala som, že to môže pms, ale predsa je to normálne? Mám opäť navštíviť gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem vaječníkov a vajíčkovodov môže bolesť súvisieť práve s črevami.

Určite neurobíte zle, ak v čase bolesti navštívite gynekológa, ktorý sa po vyšetrení bude vedieť skôr vyjadriť a prípadne Vás doporučí na ďalšie vyšetrenia k inému špecialistovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník