Čo znamenajú moje hodnoty funnelingu?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

v 27 tt som bola hospitalizovaná pre skracujúci sa kŕčok. Počas mojej hospitalizácie mi bol kŕčok meraný 2x s odstupom 15 dní vaginálnou sondou. V obidvoch prípadoch bol prítomný aj funneling.

Chcela by som sa opýtať, čo teda znamenajú moje hodnoty funnelingu.
1. meranie 6. 6. 32 x 28 mm
2. meranie 21. 6. 23 x 16 mm

Ja ako laik som z týchto hodnôt vydedukovala, že otváranie kŕčka sa zastavilo, resp. zmenšilo a tým pádom sa môj nález zlepšuje.

Môžete mi to potvrdiť, resp. vyvrátiť? Ak áno, mám to zlepšenie pripisovať liečbe (kľudový režim, Utrogestan, magnézium)?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

obvykle sa meria dĺžka krčka maternice v mm a prípadný funneling označujeme písmenami (Y, V, U).

Neviem z týchto hodnôt jednoznačne posúdiť o aké meranie išlo. Povedala by som, že sa krčok skrátil a nález je teda horší. Druhé číslo však netuším čo predstavuje.

Informujte sa u ošetrujúceho lekára.

V liečbe a kľudovom režime naďalej pokračujte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník